Upload failed. Maybe wrong permissions?

User Tools

Site Tools






A noteszom

Én sose tudtam jól használni ezeket a mindenféle noteszprogramokat. Pedig annyi van belőlük, mint égen a csillag, szuperek és még szuperebbek, tényleg mindent tudnak. De van egy-két buktatójuk, ami miatt rendre úgy végzik, hogy ülnek a gépen kihasználatlanul, míg végül egyszer fogom és kidobom őket.
  Ugyanis nem szenvedhetem a kötöttséget.
  Szoftverben semmiképp. A két legfontosabb cuccom, minthogy ugye szövegeket állítok elő, a szövegszerkesztő és a billentyűzet. Mivel Androidon nincsen igazán rugalmas szövegszerkesztő, ehelyett a szövegformátumomat teszem rugalmassá, minden egyes írásművet speciális formázásokkal látom el, és mindegyikhez külön feldolgozóprogramot írok. (Bár ez nem régóta van így.) A billentyűzetem pedig ugye a különlegesen extraszuper Kinesa 80, Best’s Boardban.
  No, most már egy bő hónapja van különlegesen extraszuper noteszom is.
  Az a buktatójuk ezeknek, hogy általában nagyon kötött formátumot használnak. Egy határidő-naplóban minden napra lehet bejegyzéseket írni – jó, és hova írom azokat, amik nem tartoznak naphoz? Teszem azt új bankszámlát akarok nyitni, mert elegem van az OTP szemétkedéséből, de nem egy adott napon akarom csinálni. Viszont a születésnapokat igenis adott naphoz akarom rendelni. Aztán meg abban is kötött a formátum, hogy egy naptárbejegyzés mondjuk lehet egy felirat, ezeket egymás alá teszi, és például színezhetőek.
  No, az én új noteszem a Xodo, ami nem is noteszprogram igazándiból. Hanem pdf-szerkesztő. Viszont csináltam benne egy pdf-et, ami a noteszom. Van neki mellső és hátsó borítója, mintás lapokkal, a mintákat magam terveztem. Vannak benne noteszlapok, amikre a nem sürgős feljegyzéseket írhatom, vagy éppen csak firkálgatok, ha gondolkodom valamin. Akár szöveges formában, akár szabad kézzel. Akár titkosírással, vagy rajzolni is lehet.
  Van benne naptárrész, ami egyszerűen olyan lapokból áll, amikre egy saját gyártású kis program által készített havi naptárlapokat tettem. Ezekre is írhatok kézzel vagy szöveges formában, használhatok emojikat, hiszen a Kinesán nekem rengeteg emojim van kéznél, de például a születésnapokhoz beragasztom az illető fényképét. Minthogy ez egy pdf-szerkesztő, ami objektumokkal operál, megtehetem, hogy egy feltűnő jelet, színes téglalapot teszek a mai nap kockájába, és azt mindennap továbbviszem egy nappal, így egyből kiugrik. A napok kockái elég nagyok ahhoz, hogy több eseményt tüntessek föl, de ha egyszer nem lenne elég, lehet úgy is, hogy ránagyítok és apró betűvel írok.
  Van egy szakasz, ahová képek vannak beragasztva: családi fotók meg hasznos puskák, a lett főnév- és névmásragozási táblázat, a Visibone-színkódok. És leghátul gyűjtöm össze a már lejárt hónapok naptárlapjait, hiszen azokban is meg kellhet még nézni, hogy mikor volt valami (eddig egy van, a májusi, mert májusban készítettem a noteszt). Jelen pillanatban 36 oldal. 120 mega, de jól elbír vele, Keita elég gyors.
  A Xodo elég sokféle szolgáltatást kínál, és ami a jó benne, ezek könnyen, gyorsan elérhetők. A lapokat átrendezni, újakat berakni pillanatok műve, ezért nincs is egynél több üres lap, ha valamit hirtelen le kell firkantani, ott meg tudom tenni. De ha nincs türelmem megkeresni az üres lapot, akár egy teli lap közepére is írhatok, hiszen ezek objektumok, egyszerűen utólag átrakom egy másik lapra. És mivel ez az egész egy pdf, akármilyen gépre könnyen átvihetem, akár van ott Xodo, akár nincs.

»»»»»»